Sport

Po przerwie zimowej wznowiono rozgrywki Szkolnej Ligi Piłki Nożnej, w której o prymat najlepszej klasy w roku szkolnym 2016/2017 rywalizują uczniowie klas IV – VI.

Pierwsze mecze dostarczyły mnóstwo emocji. Nie zabrakło błyskotliwych indywidualnych akcji, parad bramkarzy, wspaniałej walki od pierwszej do ostatniej minuty oraz przede wszystkim, co kibice lubią najbardziej, przepięknej urody bramek. Niebywałego wyczynu dokonał również uczeń klasy Vc Eryk Tadej, który w jednym spotkaniu strzelił aż 8 goli.
Wyniki i tabela po rozegraniu 5 kolejki spotkań:
VIb  -  VIc        1  -  0    (zwycięską bramkę z rzutu karnego zdobył Kamil Wójcik).
IVd  -  VIa        4  -  2    (bramki dla zwycięzców strzelili: Aleksander Zawal - 3,  Szymon Kilianek - 1, dla pokonanych Maja Krzysztofik oraz Paweł Szewczyk  - po 1bramce ).  Bohaterem w przegranej drużynie  okazał się bramkarz Maciej Dryja, który m.in. obronił rzut karny i kilka sytuacji sam na sam).
Vc   -   IVb       12  -  2   (bramki dla zwycięzców strzelili: Eryk Tadej - 8,  Natalia Szczerbińska  - 3  , Mikołaj Brzeziński  - 1, natomiast dla pokonanych 2 trafienia zaliczył Marcel Żmuda).
Vb   -   IVc        5  -  2   (bramki dla zwycięzców strzelali: Kacper Stępień  - 2, Kacper Wiącek  - 2, Michał Stępień – 1, dla pokonanych:  Adrian Kopycki – 1, Oskar Kupisz - 1).
VIb   -  VIa        6  -  0   (po 2 gole zdobyli: Kamil Wójcik, Damian Głogowski i Dawid Kopycki)
VId   -   IVd       2  -  1   (bramki dla zwycięzców strzelili: Dawid Jeromin i Piotr Czyżyk, który wykończył składną akcję całego zespołu zdobywając decydującego gola na 34sekundy przed zakończeniem spotkania, dla pokonanych 1 trafienie zaliczył Szymon Kilianek).
IVc   -   Vc        2  -  2   (bramki w meczu strzelali: Adrian Kopycki – 2,  Eryk Tadej – 1 oraz Natalia Szczerbińska – 1. Decydującego gola dającego remis w meczu zdobyła po indywidualnej akcji Natalia Szczerbińska.
VIc   -   IVb     12  -  1   (bramki dla zwycięzców strzelali: : Filip Cieślak - 5, Sebastian Frydrych - 3, Igor Gębczyk - 2,  Kacper Ługowski i Hubert Gadalski strzelili po 1 bramce, dla przegranych 1  trafienie zaliczył Marcel Żmuda).
Vb   -   Vc        4  -  0   ( po 2 gole zaliczyli: Adam Płatos i Kacper Wiącek).
IVd   -   IVb      9  -  0   (bramki dla zwycięzców strzelili: Szymon Kilianek - 4,  Aleksander Zawal – 3     oraz Maciej Binięda – 2).
IVc   -   VIc.     2  -  2   Niespodziewanym podziałem punktów zakończył się pojedynek pomiędzy klasą IVc i VIc. Wyrównujące trafienie zaliczył Adrian Kopycki.

Bramki dla IVc strzelił : Adrian Kopycki – 2,  natomiast dla VIc:  Sebastian Frydrych – 1 oraz Igor Gębczyk – 1.
Vb   -   IVb      13  -  0  (bramki dla zwycięzców strzelili: Michał Stępień - 6, Kacper Wiącek 5,  Oliwier Węgrzyn i Filip Furciński po 1 bramce).
Vc   -   VIa       3   -   2  (bramki dla zwycięzców strzelali: Eryk Tadej – 2, Natalia Szczerbińska – 1, dla pokonanych Maja Krzysztofik – 2). Wielkie brawa pomimo przegranego meczu za wolę walki i ambicie należą się klasie VIa, która do tego spotkania przystąpiła w samym żeńskim składzie.

IVd   -   IVc   6  -  2 (bramki dla zwycięzców strzelali: Aleksander Zawal – 3, Szymon Kilianek – 2, Maciej Binięda – 1, dla pokonanych: Adrian Kopycki – 2.
VId   -   VIa   8  -  0 (bramki dla zwycięzców strzelali: Piotr Czyżyk – 4, Dawid Jeromin – 3 oraz Bartosz Kulig – 1).
Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie spotkania przebiegały w sportowej atmosferze z duchem zasad fair – play.
Klasyfikacja strzelców turnieju:
Adrian Kopycki       IVc    -   11 bramek