Sport

W miesiącu wrześniu zainaugurowano rozgrywki Szkolnej Ligi Piłki Nożnej Chłopców klas IV-VI. Najwięcej emocji dostarczył pojedynek pomiędzy klasą 6c i 4d,  gdzie decydującą bramkę w wagę zwycięstwa zdobył na dwie minuty przed końcem spotkania Sebastian Frydrych, kl. 6c.

Pozostałe spotkania również dostarczyły wiele emocji i padły następujące wyniki:
Klasa 5b pokonała klasę 6b 7 : 0 (4 bramki zdobył Kacper Stępień, 3 bramki – Michał Stępień).
Klasa 6c pokonała klasę 4d 2 : 1 (bramki dla zwycięskiej drużyny zdobył: Sebastian Frydrych, Igor Gębczyk, bramkę dla pokonanych zdobył Maciej Binięda).
Klasa 5a pokonała 4c 1 : 0. Zwycięską bramkę zdobył Szymon Wlazło.
Przy stanie 0 : 0 rzutu karnego nie wykorzystała klasa 4c.
Klasa 6d pokonała 4b  - 5 : 1  (4 bramki dla zwycięskiej drużyny zdobył Bartosz Kulig oraz jedną bramkę zdobył Mikołaj Ptaszyński, dla pokonanych jedną bramkę zdobył Marcel Zmuda.

W dniach 19 i 20 października br. na Orliku Publicznego Gimnazjum nr 6 odbyła się kolejna seria spotkań Szkolnej Ligi Piłki Nożnej . Rozegrane  mecze dostarczyły mnóstwo emocji a końcowe wyniki ważyły się do ostatnich sekund. W pierwszym spotkaniu uczniowie klasy 5b po wyrównanym i stojącym na bardzo wysokim poziomie zremisowali 1:1 z uczniami klasy 4d. Również podziałem punktów zakończył się mecz pomiędzy klasą 6b i 6d, gdzie padł wynik 2 : 2. W innych spotkaniach klasa 6c pokonała 3 : 0 klasę 6a oraz klasa 4c rozgromiła klasę 4b aż 8 : 1.

Wyniki  4 i 5 kolejki spotkań Szkolnej Ligi Piłki Nożnej.

Klasa   5b  -  4d       1  -  1  ( bramki :  Kacper Stępień   -   Szymon Kilianek )
Klasa   6b  -  6d       2  -  2  ( bramki :  Kamil Wójcik, Damian Głogowski   -   2 Piotr Czyżyk)
Klasa   6c  -  6a        3  -  0  ( bramki :   2 Sebastian Frydrych, 1 Filip Cieślak )
Klasa   4c  -  4b       8  -  1  ( bramki :  4 Adrian Kopycki, 3 Oskar Kupisz, 1 Cyprian Michalski   -   Marcel Żmuda).

Tabela

1.Klasa  VI c       2  mecze           6 pkt      stosunek bramek       5  -  1
2.Klasa   V b       2  mecze           4 pkt      stosunek bramek       8  -  1
3.Klasa  VI d       2  mecze           4 pkt      stosunek bramek       7  -  3
4.Klasa  IV c        2  mecze          3 pkt      stosunek bramek       8  -  2
5.Klasa   V a        1  mecz            3 pkt      stosunek bramek       1  -  0
6.Klasa  IV d        2  mecze         1 pkt       stosunek bramek       2  -  3
7.Klasa  VI b       2  mecze          1 pkt       stosunek bramek       2  -  9
8.Klasa  VI a       1  mecz             0 pkt      stosunek bramek       0  -  3
9.Klasa  IV b       2  mecze           0 pkt     stosunek bramek       2  -  13

Klasyfikacja najlepszych strzelców turnieju

Stępień  Kacper   kl. Vb                -   5 bramek,
Kulig  Bartosz       kl. VId              -   4 bramki,
Kopycki  Adrian   kl. IVc               -   4 bramki.

Następne serie spotkań zostaną rozegrane wiosną 2017 roku.