Sport

W dniu 10 listopada br. w Parku Leśniczówka odbył się II Szkolny Bieg Niepodległości dla uczniów klas IV - VII zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Głównym celem imprezy była popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, a przede wszystkim upamiętnienie 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i oddanie hołdu bohaterom walczącym o wolność Ojczyzny.
W kategorii klas IV wśród dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Oliwia Bińczyk, II miejsce zajęła  Dominika Kołtuniak, a III lokatę wywalczyła Gabriela Bojarska. Wśród chłopców  I miejsce zajął Wiktor Kopycki, który wyprzedził Sebastiana Śwircza oraz Adriana Rojka.
W kategorii klas V wśród dziewcząt najlepsza okazała się Wiktoria Kucharska, która wyprzedziła swoją koleżankę z klasy Annę Kiragę. Na III miejscu uplasowały się Maja Gutowska i Aleksandra Wożniak. Wśród chłopców zwyciężył Adrian Kopycki przed Alanem Mazurkiem oraz Szymonem Kiliankiem.
W kategorii klas VI wśród dziewcząt I lokata przypadła Julii Mirandzie, II -  Wiktorii Janot, a III -  Natalii Szczerbińskiej. Wśród chłopców na najwyższym stopniu uplasował się Eryk Tadej, który wyprzedził Jakuba Mącika oraz Oliwiera Węgrzyna.
W kategorii klas VII wśród dziewcząt najlepsza okazała się Anna Szczepaniak, która wyprzedziła Karolinę Stysiak oraz Maję Krzysztofik. Wśród chłopców I miejsce zajął Damian Głogowski, II -   Mikołaj Ptaszyński, a III -  Piotr Czyżyk.
Zdobywcy miejsc I – III otrzymali dyplomy, a zwycięzcom poszczególnych biegów pamiątkowe puchary wręczył dyrektor szkoły Andrzej Tomczyk. Wszystkim uczestnikom biegu i dopingującym ich uczniom organizatorzy zapewnili gorący posiłek, za który Pan Dyrektor dziękuje Paniom Kucharkom. Ogółem w II Szkolnym Biegu Niepodległości na starcie stanęło 92 uczniów naszej szkoły.

Zdjęcia w galerii