Rodzice

Dzień Ochrony Danych Osobowych został ustanowiony na dzień 28 stycznia przez Komitet Ministrów Rady Europy.

Obchodzony jest w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. Konwencja ta, jest najstarszym aktem prawnym o zasięgu międzynarodowym, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych. Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu otwartego do uczestników VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Twoje dane - twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych - inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli". Treść listu dostępna jest w plikach do pobrania w folderze "Twoje dane - twoja sprawa".