ZBIÓRKA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Październik jest miesiącem, w którym szczególnie staramy się pamiętać o zwierzętach.

4 października przypadają imieniny św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt i tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Zwierząt.

 Od 4 do 11 października trwa Tydzień Zwierząt, a cały miesiąc został ustanowiony  MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT.

15 października 2016 r. od godz. 10:00 do 12:00 młodzi wolontariusze naszej szkoły: Hubert Gadalski-kl.6c, Ela Goździejewska-kl.4a, Kinga Zagdan-kl.4a, Ania Krawczyk-kl.4a,  pod opieką p. Elżbiety Skierskiej-Markowicz włączyli się w zbiórkę  na rzecz Radomskiego Schroniska  dla Bezdomnych Zwierząt.

 

Z bardzo dużym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy wolontariusze rozdawali  ulotki i zachęcali do zakupu produktów oraz wrzucania   pieniędzy do puszek, które szybko się zapełniały. 

                                                                                                                DZIĘKUJEMY!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

"Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć”.

Powyższe zdanie znanego pedagoga Janusza Korczaka stało się myślą przewodnią uroczystości, która odbyła się w naszej szkole 13 października 2016 roku. Okazją do świętowania był Dzień Edukacji Narodowej oraz Jubileusz naszej szkoły.

Na akademię zostali zaproszeni wszyscy nauczyciele, dyrekcja szkoły, pracownicy obsługi i administracji. Na początku dyrektor naszej szkoły pan Andrzej Tomczyk przywitał przybyłych gości, wśród których byli również przedstawiciele Rady Rodziców. Następnie zaczęła się część artystyczna, w trakcie której dzieci swoim wspaniałym występem podziękowały pracownikom naszej szkoły za trud pracy jaki wkładają oni w ich wychowanie i kształcenie. Uroczystość nawiązywała również do Jubileuszu naszej szkoły, która obchodzi w tym roku 55 – lecie swojego istnienia. Po zaprezentowaniu przez uczniów swoich talentów wokalnych, tanecznych, recytatorskich, sportowych i gry na instrumencie, dzieci wręczyły wszystkim pracownikom własnoręcznie wykonane przez siebie laurki z życzeniami.

Po części artystycznej pan dyrektor podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości. Następnie zostały wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji. 

Uroczystość przygotowały panie: Anna Jeżak, Edyta Malec – Ćwiek, Barbara Wrzask, Ewa Żaczek, Alicja Rutkowska oraz pan Jarosław Fereniec. Całe przedsięwzięcie zorganizował Samorząd Uczniowski.

Zdjęcia w galerii.

„Śpiewamy na ludowo” 2016

10 października 2016 r. w Domu Kultury Borki przy ul. Suchej odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej dla szkół podstawowych pod hasłem „Śpiewamy na ludowo”. Celem konkursu było rozpowszechnianie kultury ludowej.

Naszą szkołę w kategorii soliści reprezentowała Lena Jaworska-uczennica klasy 2g-zdobyła I miejsce.

W kategorii II zespoły – zespół „Rytm” z naszej szkoły w składzie: Anastazja Palińska, Błażej Płaskociński, Nadia Koczorowska, Bartosz Łyczak, Nadia Jagieła, Julia Cieślak, Mikołaj Tkaczyk zdobyli II miejsce.

W kategorii 2 soliści-Weronika Rojek zdobyła III miejsce.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Alicja Rutkowska, Ewa Żaczek. Życzymy uczniom dalszych sukcesów.

 

Alicja Rutkowska

 

Zdjęcia w galerii.

Bijemy rekord z WOŚP!!!

Dzięki Programowi Edukacyjnemu WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować” wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy.

16 października obchodzony jest „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”.

W związku z tym, 17 października 2016 r., społeczność naszej szkoły przystąpiła do  „Największej lekcji w Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej”- czyli próby bicia rekordu Guinnessa.

Celem tej akcji jest  przybliżenie uczniom oraz dorosłym, na czym polega resuscytacja i jak ważną rolę te 30 ucisków i 2 wdechy mogą odegrać w ratowaniu czyjegoś życia. 

Koordynatorki projektu:

 p. Dorota Fereniec p. Nicola Dembska- Kornaga

 Wkrótce dłuższa relacja z wydarzenia.

Nasze starania obserwowały media:  

Radio Plus. Relację można przeczytać tu:

 

 

Co Za Dzień - fotorelacja tu

 

Echo Dnia - relacja tu

Radio Rekord

Zdjęcia w galerii.

7 października rozpoczęliśmy w naszej szkole akcję pt. Spotkania z Sienkiewiczem.

Szkolne czytanie po raz pierwszy odbyło się w 2012 roku. Czytaliśmy wtedy utwory Wisławy Szymborskiej. Tegoroczna edycja nawiązuje do ustanowionego przez Sejm i Senat RP Roku Henryka Sienkiewicza – w 2016 r. przypada 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci pisarza. Wspólne czytanie powieści kolejnego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury jest też przygotowaniem społeczności szkolnej do 5 edycji Międzyszkolnego Konkursu Poznaj z nami… Co roku poznajemy inny temat lub postać, w zależności od patrona  wybranego przez Sejm RP. Oczywiście w tym roku zaprosimy radomskie szkoły podstawowe do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Poznaj z nami Henryka Sienkiewicza.

Tegoroczną lekturą akcji Spotkania z Sienkiewiczem została wybrana powieść "W pustyni i w puszczy". W słoneczne piątkowe przedpołudnie szkolne czytanie rozpoczęła pani dyrektor Alicja Lichota. Kolejne fragmenty odczytali również m.in. uczniowie klas szóstych i nauczycielka języka polskiego, p. Edyta Okomska. 

Uczestnicy na wspólnym czytaniu spędzili swój wolny czas, co świadczy, że czytanie nas jednoczy, jest ponadpokoleniowe i daje radość. Nie czytaliśmy z obowiązku szkolnego, ale dla własnej przyjemności, satysfakcji, a nawet dumy. I to jest właśnie najpiękniejsze w czytaniu Sienkiewicza i w czytaniu w ogóle.

Zachęcamy Państwa do wspólnego czytania w domach i zapraszamy w kolejny piątek na Spotkania z Sienkiewiczem.

Członkowie koła 33 bliżej sceny,

op. p. E. Okomska 

Zdjęcia w galerii.

Zaproszenie

Szanowni Rodzice ! Drodzy Uczniowie !

Miło nam poinformować, że po wielu latach starań rozpoczęła się rozbudowa naszej szkoły. To piękny prezent na Jubileusz 55-lecia istnienia naszej szkoły.

Czytaj dalej...

Informacja

Pragniemy poinformować rodziców o ofercie świetlicy środowiskowej „Radość”.  Funkcjonuje ona przy naszej parafii pw. Matki Bożej Królowej Świata, przy ul. Grzybowskiej 22.

Propozycja skierowana do mieszkańców osiedla uzupełnia działania prowadzone  w tym obszarze przez szkołę. 

Czytaj dalej...

Szkolny Zestaw Podręczników Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu im. Kawalerów Orderu Uśmiechu rok szkolny 2016/2017

/podst. prawna:  art. 22 a ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty z późniejszymi zmianami; rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 21 czerwca 2012 r. w sprawie dopuszczania do użytku w szkole programów wychowania przedszkolnego i programów nauczania oraz dopuszczania do użytku szkolnego podręczników (Dz.U. z 2012 r. poz. 752).

Czytaj dalej...

Informacja dla Rodziców

Uwaga!

 

Uczniowie kl.1-5 otrzymają elementarze, podręczniki oraz materiały edukacyjne z programu MEN. 

Czytaj dalej...

UWAGA NA FAŁSZYWĄ APLIKACJĘ!

Szanowni Państwo,

  

w sklepie google-play jest dostępna FAŁSZYWA i NIEBEZPIECZNA aplikacja mobilna e-Dziennik Oświata w Radomiu, która nie ma nic wspólnego ze Zintegrowanym Systemem Zarządzania Oświatą. 

Czytaj dalej...

Informacja dla Rodziców

Zamieszczamy list Sekretarza Miasta p. Rafała Czajkowskiego (odczytany na zebraniach klasowych w dniach 3-5 listopada) przedstawiający korzyści, jakie uzyskujemy po zalogowaniu się w Zintegrowanym systemie zarządzania oświatą na terenie naszej Gminy.

Czytaj dalej...

Ważne linki

Poniżej zamieszczamy link do e-dziennika oraz link do instrukcji logowania.

Czytaj dalej...

Odżywiamy się zdrowo...

Owoce, warzywa są smaczne i zdrowe
Dzieci z kl. 2a

Czytaj dalej...

Mleko w szkole

Akcję Mleko w Szkole rozpoczęto 1 października 2012 r. W akcji w roku szkolnym 2012/2013 wzięło udział 565 uczniów, w roku 2013/2014 - 580 uczniów, 2014/2015 - 751, a w roku szkolnym 2015/2016 - 753 uczniów.

Czytaj dalej...

"Poznaj świat przez języki"

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie "Poznaj świat przez języki" w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "JĘZYK TO PODSTAWA. UCZ SIĘ JĘZYKÓW" organizowanej przez  Fundację Instytut Jakości w Edukacji, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych (PASE).

Czytaj dalej...