Biblioteka zdalna

14.grudnia 2016r. już po raz piąty w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs „Poznaj z nami…”. 

W tym roku Henryka Sienkiewicza, jako że Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w uznaniu zasług pisarza w dziedzinie literatury, w działalność na rzecz odzyskania niepodległości przez Polskę oraz w 100-lecie śmierci i w 170 rocznicę urodzin, 2016 rok ogłosił Rokiem  H. Sienkiewicza.Do konkursu zgłosiło się aż 7 szkół: Zespół Szkół Muzycznych, PSP nr 3, PSP nr 5, PSP nr 24, PSP nr 28, PSP nr 34 oraz oczywiście PSP nr 33.
Celem konkursu była integracja radomskich szkół podstawowych, poznawanie patrona roku, prezentowanie umiejętności i talentów uczniów, a także wspólna zabawa.
 Patronat honorowy nad konkursem objęło: Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów oddział 
w Radomiu, Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz kino Helios.
 Zmagania konkursowe poprzedziło wystąpienie dyrektora PSP nr 33 pana Andrzeja Tomczyka, który powitał gości, jurorów i uczestników. Życzył im wspaniałych przeżyć i dobrej rywalizacji.
 Następnie wystąpił teatrzyk szkolny „33 bliżej sceny”, który zaprezentował w krótkiej inscenizacji wywiad współczesnych dziennikarzy z panem Henrykiem Sienkiewiczem.
 Podczas konkursu uczestnicy zmagali się z pięcioma różnorodnymi konkurencjami. Na początku musieli rozwiązać quiz dotyczący życia pisarza. W tej konkurencji należało także  z wykreślanki wyodrębnić 8 utworów. Następnie była edukacja filmowa i konieczność określenia planów filmowych, podanie informacji na temat twórców i głównych postaci dwóch ekranizacji powieści „W pustyni
i w puszczy”. Dużo interesujących faktów można się było dowiedzieć z ciekawostek dotyczących nagrywania tych dwóch filmów. Trzecia konkurencja to czytanie bez przygotowania fragmentu powieści „W pustyni i w puszczy”. Najwięcej emocji jednak wywołała konkurencja „niespodzianka” polegająca na malowaniu twarzy tak, jak to robią do dnia dzisiejszego, plemiona afrykańskie. Ostatnią konkurencją była „Afrykańska przygoda”. Tutaj należało się wykazać świetną znajomością lektury „W pustyni
i w puszczy”, ponieważ uczestnicy otrzymali fragmenty utworu, musieli nadać im tytuły, podać bohaterów biorących w nich udział oraz na mapie zaznaczyć przybliżone miejsca  przygód. Następnie należało połączyć różne pojęcia z ich definicjami. Przed każdą z konkurencji grupy kolejno rzucały kokosem do celu. Wszyscy sądzili, że kokosy są bardzo twarde! Okazało się to błędnym mniemaniem, gdyż wszystkie podczas tej konkurencji popękały.
Zmaganiom konkursowym przyglądało się i oceniało niezależne jury w składzie: pani Maria Pacholec – przewodnicząca Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów oddział w Radomiu, pani Małgorzata Boruta – doradca metodyczny w Radomski Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i pani Ewa Banaszczyk- artystka, plastyk.
Po konkursie wyłoniono zwycięzców:
I miejsce PSP nr 28 i PSP nr 33
II miejsce Zespół Szkół Muzycznych
III miejsce PSP nr 34
IV miejsce PSP nr 5
V miejsce PSP nr 3
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy w przyszłym roku. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami ufundowanymi przez naszych wieloletnich sponsorów: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, kino Helios, restauracja Teatralna, pizzeria Tomato, kręgielnia Bowling, Zakład Przetwórstwa Rybnego PPHU Mark, księgarnia Exlibris, a także po raz pierwszy PKO Bank Polski 
Konkurs przygotowały panie: Lidia Markiewicz, Edyta Malec-Ćwiek, Anna Franaszczyk, Edyta Okomska, która również przygotowała inscenizację poprzedzającą konkurs oraz pani Elżbieta Rzeczkowska, a dekorację tradycyjnie przygotowała pani Iwona Bednik-Szymańska. Koordynatorem konkursu była pani Anna Jeżak.

Patronat medialny:

Relacja z konkursu na stronie radia Plus - kliknij tu.

Artykuł na stronie "Gościa Niedzielnego" kliknij tu

Zdjęcia na stronie "Gościa Niedzielnego" - kliknij tu.

Relacja z konkursu - kliknij tu


 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62